Manga na Kindle 3

Elektroniczne książki stają się coraz popularniejszą alternatywą dla czytelników. Po pierwsze – są tańsze. Po drugie – nie zajmują miejsca. Po trzecie – wybrany tytuł możesz dostać w kilka sekund. E-publishing to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijająca się branża w wydawniczym świecie. Cyfrowa rewolucja nie omija również komiksów, w tym mang.


Digitalizacja japońskich komiksów, przynajmniej ta oddolna, trwa od bardzo dawna. Teraz również można je kupować w wersji e-bookowej. Jak na razie niewiele e-księgarni oferuje taką możliwość. Z popularniejszych sklepów niewielki zbiór posiada Sony, oraz, znacznie już większy, Amazon. Ten ostatni wydał najnowszy model swojego czytnika Kindle. Jak wygląda na nim manga?

iReader Review prezentuje na swojej stronie mały poradnik dla fanów japońskiego komiksu, którzy chcieliby czytać go za pomocą e-readera od Amazonu. Wygląda to dobrze. Przynajmniej na zdjęciach. Jakość obrazu, dzięki e-papierowemu wyświetlaczowi, jest bardzo dobra zaś dodatkowe funkcje readera ułatwiają czytanie komiksu. Zobaczcie również filmik:

Czy e-mangi się przyjmą? Trudno powiedzieć. Dla fanów, dla których kolekcjonowanie japońskich komiksów jest po prostu hobby, elektroniczna wersja mang będzie po prostu profanacją. Jednak dla przeciętego fana komiksu, który po prostu lubi czytać mangi, takie rozwiązanie może okazać się pozytywne. Wystarczy sobie wyobrazić, że swoją ulubioną 20 tomową serię masz zawsze pod ręką, nie ważne gdzie obecnie się znajdujesz.

Zdjęcie z: iReader Review

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: